Disable Preloader
Untitled Document

PRP Yöntemi ve Dikkat Edilmesi

PRP Yöntemi ve Dikkat Edilmesi

Bildiğiniz gibi saçların azalması durumunda yapılan en etkili işlem saça ekimi operasyonudur. Saç ekimi konusunda gerekli bilgileri daha önce video ve yazılarımızda vermiştik. Öncesinde bilgi almak isterseniz Saç Ekim kategorisindeki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

 
Fakat çok seyrelmemiş ama kişiyi rahatsız eden seyrelmelerde saçlara ne yapılmalıdır?

Takip ettiğimiz kadarıyla bir takım yetersiz mezoterapi merkezleri var. Buralarda kimyasalar maddeler ve ilaçlar kullanmaktalar. Halkın da bildiği kortizon türü malzemeler kullanıyorlar. Özellikle bayanlarda bu maddeler bir takım yan etkilere sebep olmakta, mesala kıllanmaya sebep olmaktadır.

PRP denilen yöntemle kök hücreden zengin bir serum elde ediyoruz. Bu serumu saçlı derinin içine veriyoruz. Bu sıvı kesinlikle alerji yapmaz ve yan etkisi yoktur.  İnanılmaz şekilde saçınızı gürleştirmekte .Zayıflamış kökleri bulunduğu yerden hızla çıkmasını ve bu köklerin çok kuvvetli olmasını sağlamaktadır.

Bunun belli aralıklarla yapılması, senede bir kere tekrarlanması halinde, bu dökülmeye meyleden saçlar çok uzun yıllar korunabilmekte ve kimyasal mezoterapiye pek gerek kalmamaktadır.