Disable Preloader
Untitled Document

Fue Saç Ekimi 2

Fue Saç Ekimi 2

Saç ekiminde mükemmele yaklaşmak için şu göstergeler önemlidir.

Ekilen köklerin ;
a)sıklığı (cm2  ye 40 -45 kök)
b)Ekim açıları ve
c)Ekim yönü
işte lateral slit tekniğinde istediğimiz açıyı ve istediğimiz yönü verebilmekteyiz.

Özetle;
a) Birinci tercihimiz  manuel  punch  ile alım ve  lateral slit ile kanal açmadır.Bu teknikle 4500 greftlik bir saç ekimi  bir kişiye 2 günde yapılabilmektedir. Çünkü günde 2000-2500 greften fazla ekim yapılamamaktadır.Bu sebepten dolayı da  pahalı sunulan bir işlemdir.
b)İkinci  tercihimiz ise oldukca yavaş olarak ve mikromotor ile alım yapmak ve lateral  slit ile kanal açmaktır ki bu teknik ile 3500 grefte kadar bir günde ekim bitirilebilir. 3500-5000 greft arası ise 2 günde yapılabilmektedir.Biraz daha uygun bir fiyata sunulabilmektedir.
c) Üçüncü tercih olarak sunduğumuz ise Piyasanın nerdeyse%98 -%99 unun kullandığı ve bizim ekibimizinde istendiği  takdirde  yaptığı bu metoda  mikromotor ile alım yapılır ve  vertikal teknik  ile kanal açılarak greftler ekilir. 

                               SAÇ EKİMİNİN  ÖNEMLİ AŞAMALARI
 
-Saç ekimi yapılaçak hastanın  çizimi  en önemli aşamalardan biridir. Burada hasta ve doktor interaktif bir şekilde bu işlemi  yaparlar .Karşılıklı  mutabık kalınan çizgi netleştirilir.
-Greftlerin alınacağı alan belirlenir.
-Hasta traş edilir.
-Lokal  anesteziyi  takiben  greft alımı yapılır.
-Daha sonra yine lokal anestezi  yapılarak kanal açılır ve daha önce alınan greftler kanallara yerleştirilir.
-10 günlük dikkatli bir yıkama seansını takiben beklemeye geçilir.
-Ortalama 1,5 aylık iken dökülmeler  başlayabilir .
-3-4 aylık iken köklerden tekrar saçlar çıkar ve bir daha asla dökülmezler. Artık hasta istediği uzunlukta  traşını olabilecektir.
 
 SAÇI KESTİRMEDEN SAÇ EKİMİ YAPILMASI
 
Saçı  çok seyrelmiş ,artık derisi çok fazla görülen bayanlar görüyoruz.Bunların  saç ekimi  yaptırmak ya da  peruk kullanmaktan  başka  şansları  kalmamıştır .İşte bu bayanlar saç ektirmeye karar verdiğinde bunların  bir kısım var olan saçlarıda kestirmek istemiyorlar.
Günümüzde bu tür istekler uzun saçlı ve saçına düşkün  fakat  kısmende  saçı  yer  yer dökülmüş erkeklerden de gelmektedir.
Bu isteklere cevap verebilmek için alım bölgesinde saçlar arasında  1000-1500 arası greft alınabilecek bir şerit  oluşturulmakta  ve  greftler  alındıktan sonra  bu birkaç cm enindeki ince uzun alan saçlar tarafında kapanarak  görülmez hale gelmektedir. 
Ekim işleminde ise ;saçsız alan önde uygun konumda ise direkt kanal ve ekim işlemleri yapılır.Fakat seyrelmiş veya daha da açılmış alan, saçlı kısımların arasında ise,etrafındaki saçlar bantlanarak seyrek alan işleme müsait bir ortama dönüştürülür.Daha sonra 3 büyütmeli  gözlükler kullanılarak  seyrelen kıl  kökleri arasına,  var olan köklere zarar vermeden boşlukları dolduracak şekillerde kanallar açılır ve  saç  ekimleri  yapılır.