Disable Preloader
Untitled Document

Doğal Saç Ekim

Doğal Saç Ekim

Doğal saç ekim olarak adlandırılan ve bilinçli ziyaretçilerimizin genelde talep ettiği saçlarının sanki hiç saç ekimi işlemlerinden geçmemiş gibi göründüğü durumları kapsamaktadır. Eski saç ekimi yöntemlerinde doğal saç ekim görünümüne kavuşmak oldukça zordu. Yeni nesil yöntemlerde ise saçın güçlenmesi saç köklerinin zayıflamaması gibi konularında üzerinde durulması gerektiği anlaşıldı. Çünkü saç ekimi yapılan hasta psikolojik olarak tamamen saçsız olmamanın mutluluğunu yaşasa da belirli bir zaman sonra aslında daha önemli olanın saçlarının nasıl göründüğü olduğunun farkına varmaktadır.

Doğal saç ekim işte bu tip durumları nitelendirmek için kullanılır. Zaten her ekim doğaldır ve kişinin kendi saçıyla saçsız bölgeye köklerin tutturulması ile yapılır. Fakat adeta bir çim kafa gibi görünmemek için uzmanın yetenekleri belirleyici niteliktedir. Uzman hekim hangi kafa yapısına hangi çalışmanın yapılacağını iyi belirlemelidir. Saçsız olmanın bile görünüm açısından belirli bir niteliği bulunmaktadır. Yani rastgele yapılmış ekimin hiç bir önemi olmadığını anlamalısınız.

Saç ekim modelleri hastanın kafa yapısına, burun şekline ve alnına göre uzman tarafından estetik açıdan en iyi olacak şekilde belirlenmeli ve hastanın fikri de alınmalıdır. İşlemler bu şekilde ilerlediği taktirde hasta yapılan işlem sonrasında aylar geçse de olabilecek en mükemmel durumla karşılaşacağı için her hangi bir olumsuzluk yaşamayacak ve kapı kapı saç ekimini düzelttirmek için uzman arama telaşına kapılmayacaktır.

Doğal saç ekim konusu neden önemlidir ?

Maalesef bir çok hasta saç ekim yaptırdıktan sonra önemli olanın sadece saç olmadığını anlamaktadır. Saç belki de insanların her gün ilgilendikleri ve düzenli görünmesi için uğraş verilen bölgedir. Bu sebeple saç ekimden sonra saçların nasıl görüldüğü saç ekim yaptırılmasından daha önemli bir hal almaktadır. Saç ekim yaptıranlar Op. Dr. Selahattin Tulunay’ ın saç ekim konusuna sadece saçsız bölgeyi saçla kaplamak olarak yaklaşmadığını bilmektedir. Op. Dr. Tulunay, hastalarıyla konuşmaları sırasında hastanın nasıl bir saç yapısına kavuşmak istediğini ve en çok bu konuya önem vermesi hastalarından olumlu dönüşler almasının en büyük nedenlerinden biridir. Bu sebeple bir çok saç ekim yaptırmış hasta da saçlarının düzeltilmesi ve saç ekim düzeltme sırasında neler yapılacağı ile ilgili sorularla gelmektedir.