Disable Preloader
Untitled Document

Burun estetikleri ve dikkat edilmesi gerekenler

Burun estetikleri ve dikkat edilmesi gerekenler

Burun ameliyatları plastik cerrahların en çok uğraştığı konulardan birisi. İnsanın yüzünde gözümüzün çarptığı ilk yer.  İşte bunun için çok önemli. Burun ameliyatında iki şey çok önemli. Kişinin hem yüzüne yakışmalı hem de nefes alma sorunları varsa çözülmeli.
 
Yapılan Burun ameliyatı kesinlikle sadece estetik için yapılıyorken nefes almanızı da perişan etmemeli. Estetik yaptırıyorum derken nefes alma zorluğu çekmemelisiniz. Plastik cerrahlar bu konuyu artık çözdü. Çünkü bizler nefes alma sorununu daha evvel halledemediğimiz yılları biliyorum. 30 yıllık bir tecrübeyi koyuyorum ameliyatlarımda. Artık estetik yaparken nefes alma diye bir problem kalmadı. 
 
Kapalı teknik ya da açık tekniği doktorunuz burnunuzdaki soruna göre seçer. Burun estetiği olurken doktorunuzla çok iyi diyalog kurmanızı öneriyorum. Doktora istediğinizi çok iyi anlatmalısınız. Aynı şekilde doktorunuz da size çok iyi açıklamalar yapmalı.
 
Burun estetiklerinden sonra artık tampon kullanmıyoruz. Bu ameliyat ilk kez yapılıyorsa bizim için kolay. Fakat bir de birkaç kere ameliyat olmuş kişiler geldiğinde  –bana 7-8 kere ameliyat olup, burnu perişan olmuş kişilerin gelmişliği vardır- kaburgalarından parça alarak düzeltme ameliyatları yapıyoruz. Saatlerce sürüyor ama çok şükür çok da başarılı da oluyor. Hem nefes alınan hem de düzenlenmiş burunlar elde ediyoruz. 
Özellikle deforme burunlarda açık teknik daha uygundur. Kapalık tekniği ben 20 yıl kullandım fakat son 10-11 yılımı açık teknikle geçiriyorum. Çünkü görerek yapıyorum ve çok daha başarılı sonuçlar alıyoruz.
 
Burun estetikleri öyle kolay ameliyatlar değildir, alelacele yapılamaz.  Yalnız burun ameliyatlarından sonra  İstanbul’da kalma sürenizin muhakkak 5 gün olmasına dikkat ediniz. 5 günden evvel İstanbul’dan ayrılmamalısınız.