Disable Preloader
Untitled Document

Yüz ve Boyun Germe (Rhytidectomy)

Yüz ve Boyun Germe (Rhytidectomy)

Yer çekimi, stresler, güneş ışınları ve diğer etkilerle gevşeyen cilt ve sarkan yağ dokuları insana olduğundan yaşlı bir görüntü verebilir. Cildin elastikiyetini kaybetmesi birazda genetiktir. Yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durduramaz ama zamanı biraz geri alır ve cildin görüntüsünün çok daha iyi olmasını sağlar.

Genel anestezi altında yapılan bu ameliyat takriben 3-4 saat sürer. Gerektiği durumlarda boyun gerilmesi, göz kapağı kırışıklıklarının düzeltilmesi, alın germe ve kaş kaldırma da bu ameliyata ilave edilebilir. Kan toplanmaması için yüze konulan vakumlu direnler 1-2 gün sonra alınır. Yüzde oluşabilecek morluklar ve şişlikler 3 hafta içinde kaybolur. Bu sıradaki şişlikler nedeniyle ilk haftalarda mimik yapılamayabilir. Hastalar ücüncü haftadan sonra kendilerini daha iyi hissederler.

Ameliyat kesileri doğal yüz çizgilerine uygun olduğundan belirgin bir iz kalmaz. Kalan izler ise kabullenebilir niteliktedir. Bu ameliyat sonucunda erken yaşlanma bulgularından kurtulunacağı için yaptıran kişilerde ciddi bir özgüven artışı görülmektedir.

Ameliyattan sonra daha dinamik ve genç bir görünüm alacak, böylece kendinize olan güveniniz artacaktır. Dikişler 5.gün alınır. Şayet lens kullanıyorsanız 2 hafta kadar kullanmaya ara vermeniz gerekir. Yaklaşık 3-4 hafta içerisinde cildiniz büyük ölçüde genç bir görüntüye kavuşmuş olur.