Disable Preloader
Untitled Document

Yüz Germe Ameliyatı Aşamaları

Yüz Germe Ameliyatı Aşamaları

Yıllar geçtikçe yer çekiminin etkisi, güneşin zararlı ışınları, yüz mimik kaslarımızın fazla çalışması, sürekli olarak kilo alıp vermek ya da yaşanılan günlük stres yüzümüzde yaşlı bir görüntü oluşmasına neden olur. Zamanla yanak ve gerdanımız sarkar, dudak ve yanak çizgilerimiz çukurlaşıp belirginleşir, alt göz kapaklarımızın altında kırışıklıklar ve boynumuzda yağlanmalar meydana gelir. Eğer yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerinden rahatsızlık duyuyorsanız yüz germe(Ritidektomi) ameliyatı sizin için uygun olabilir.

Yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılan gençleştirme işlemleri, kaş kaldırma, sarkmış ya da kırışmış bir kaşı düzeltmek, yaşlanmış ve yorgun gözleri düzelten göz kapağı ameliyatı gibi birçok operasyon çeşidi mevcuttur. Gerektiğinde yüz germe, burun estetiği, elmacık kemiklerinin büyütülmesi, kırışıklıklara yağ enjeksiyonu, lazer tedavisi, botoks uygulaması, çene ucunun yeniden şekillendirilmesi gibi işlemleri ekleyebiliriz. Yaşlanma süreci ise yüz germe ameliyatından sonra bir süreliğine durur, fakat yüzünüzün tamamen iyileşmesiyle birlikte yaşlanma belirtileri devam eder. Tabi ki de eskisi gibi bir görüntü oluşmaz aksine yaşlanma daha yavaş bir şekilde meydana gelir ve yüz germe ameliyatı olmuş bir yüz, hiç olmamış haline göre her zaman daha genç bir görünüme sahip olur.

Ameliyat sonrasında ise yüzünüzün etrafında pamuklardan oluşan bir sargı ile uyanıyorsunuz. Ameliyattan sonraki gün bu sargı açılıyor ve yara yerleri kontrol ediliyor. Kan toplanmasını engelleyen drenler varsa eğer onlar alınıyor ve elastik bandajlardan oluşan bir pansuman uygulanıyor. Yüzünüzdeki şişlik ve morluklar ameliyatın ilk haftasından sonra azalmakta ve ikinci haftasında hafif bir makyajla işe gidebilecek kadar kendinizi iyi hisseder duruma geliyorsunuz.