Disable Preloader
Untitled Document

Onarım Cerrahisi

Yeniden yapılandırma ve onarım cerrahisi olarak bilinir, kısacası ; plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, doğumsal veya sonradan edinilmiş anomalilerin, şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve vücut imajının düzeltilmesine çalışan bir cerrahi daldır.

Hastalık, kaza, ameliyat tümörler, yanıklar vb durumlar  sonucu vücutta çeşitli şekil bozuklukları ya da doku-organ, işlev kayıpları olabilir, onarım cerrahisi bu bozuklukları gidermek için yapılır.

Onarım Cerrahisi İle İlgili Yazılar

Hemanjiom Nedir ?

Ciddi bir sağlık problemi olan, özellikle fonksiyonel ve görünen bölgelerde bilhassa yüzde olduğunda tedavisi zorunlu olan bu rahatsızlık hakkında bilgi edinin.

Obezite ve Kombine Ameliyatlar

Doktor Tulunay, obezite ve tedavisi, yağ alımı ameliyatlarının vücudun değişik bölgelerine uygulanması hakkında bilgiler veriyor...

Yanıklar

Yanıkların, hangi ölçüde olursa olsun, plastik cerrahlar tarafından takip edilmesi, yanık estetiği sonuçları açısından çok önemlidir..

Hemanjiom

Doğumdan genellikle 15-45 gün sonra başlar. Doğum anında genellikle görülmez. Vücudun her noktasında hemanjiom olabilir..

Kulak Estetiği (Otoplasty)

Kulağında şekil bozukluğu olan veya kepçe kulağa sahip olan çocukların bu problemlerinin düzeltilmesi 5-6 yaşlarında ve özellikle de okul çağından önce yapılmalıdır. Çünkü çocuklar acımasızdır ve bu tür deformasyonlarla alay ede

El Cerrahisi

El, yaşantımızın kolaylaşmasını sağlayan çok önemli bir uzvumuzdur. Elin anatomisi oldukça karmaşık olup bu işi yapanlarca çok iyi bilinmelidir. Ayrıca el cerrahisi mikro çalışmayı gerektirir..

Dudak Yarığı ve Damak Yarığı

1000 doğumda bir görülen bu anomalinin çok çeşitleri vardır. Tek başına dudak yarığı, tek başına damak yarığı veya bunların birlikte birçok kombinasyonları bulunabilir..