• 13

Botoks Nedir

Botoks (Botox) gençlik iksiri diye de adlandırılan botoxun  içerisinde botulinum bakterisinin  toksini(zehiri) bulunmaktadır.Botox genelde yüz kırışıklıklarının giderilmesi, migren ve aşırı terleme tedavilerinde kullanılır. Botoks, sinir uçlarında elektriksel iletimine yarayan maddelerin salınımlarının önüne geçer ve enjekte edildiği bölgelerdeki sinirleri bloke ederek kas kullanımını azaltır.

Farkında olmadan yaptığımız; çalışırken, kitap okurken yada bir işe odaklandığımızda kaş çatmaları ve benzeri mimiklerle cilt kırışabilmektedir. Göz kenarlarında kaz ayakları, alında akordion çizgleri, kaş arası kızgın ifade, burun ve dudak kenarlarında ince çizgiler görülür. Doktorunuz uygun gördüğü alanlara botoks uygulamasını yaparak bu çizgileri mimik ve yüz ifadelerinizi kaybetmeden önleyebilmektedir. Gerekli görüldüğünde dolgu maddeleriyle combine de kullanılabilmektedir. Cilt kırışıklarının giderilmesini sağlayıp, yüzdeki yorgun görünümden kurtarır ve oluşabilecek kırışıklıkları önler.

Botoks işlemi yüz kaslarının anotomisini çok iyi bilen bir doktor tarafından yapılmalıdır. Bu uygulamalar kliniğimizde işlem öncesi buz uygulamaları ve anestezik etkili kremlerle acı ve ağrı hissettirmeden yapılmaktadır.

× Whatsapp