• 14

Kimler Liposuction Ameliyatı Yaptırabilir?

Kimler Liposuction Ameliyatı Yaptırabilir?

Genel sağlık durumu yerinde olan kişiler diyabet ve  tansiyon sorunları bulunsa bile liposuction ameliyatı için uygun kişilerdir. Yaş sınırlaması olmamakla beraber 20-60 yaş arası kadın erkek herkes liposuction ameliyatı olabilir. Liposuctıonla  beraber karın germe yada başka germe ameliyatı olmak isteyen hastaların sigara kullanımlarını 2 ay önceden bırakmaları gerekmektedir. İşlem öncesi sağlık durumunuz, kullandığınız ilaçları ve işlem öncesi ile  sonrası ilaç kullanımlarınız için cerrahınızla  görüşümeniz gereklidir.

Liposuction Ameliyatından Beklenti Ne Olmalı?

Hedeflediğiniz vucut şekli, seçenekler, riskler ve faydalar ve maliyetler hakkında doktorunuzla uzun uzun konuşmalısınız.

Ameliyat sonrası kalem ucu büyüklüğünde ince kanüllerin girdiği yerden ufak dikişler atılmaktadır. Ameliyat sonrası büyük kesik izleri oluşmaz.

Liposuction ameliyatı sonrası kaç kilo verileceği hesap edilmez. Kadınlarda ve erkeklerde ihtiyacı kadar ama maximum 7-8 litre seviyesinde yağ alınabilmektedir.

Yağ Enjeksyonu

Liposuction ameliyatıyla elde edilen yağlar gerekli işlemlerden geçirilip vucudun pek çok alanında dolgu malzemesi yerine kullanılabilmektedir. Alınan yağlar, yüze, popoya ve göğüslere dolgunluk kazandırmak için yapılabilir ve vucuda farklı konturler elde etme şansı oluşturur.

Bu yöntemle BBL (Brezilian Butt Lift ) olarak çokça yapılan ameliyatta  popoya uygulanır ve BBL ile daha dolgun ve kalkık popo elde edilebilmektedir. Liposuctiona vücut şekillendirme ameliyatı deme sebeblerimizden biride BBL dir. Mesela bel bölgesinden liposuctionla alınan yağlar bu bölgede incelme sağlayıp, popoya enjekte edildiğinde vucuda kum saati görümü elde edebilmek mümkündür.

Kimi hastalardan elde edilen yağlar ise istekleri üzerine yüze dolgu malzemesi yerine kullanılabilir. Elmacık kemiklerinde belirginlik, dudakta kıvrımları düzgün ise volüm verilebilir. Yağlar derin kırışıklıkların giderilmesinde ve doku eksikliği olan bölgelerede uygulanabilir. Kaş arası ve nasolabial (burun kanatlarından ağız kenarına inen çizgiler) gibi derin çizgilerin iyileşmesi için yağ enjeksyonu uygulanabilir. Gözaltı çukurluklarının giderilmesi için de yağ enjeksyonuyla güzel sonuçlar alınabilmektedir.

Liposuction da Ameliyat Sonrası:

Ameliyat günü 1 veya 2 gece hastanede kalmanız gerekebilir. Çürük, şişme ve ağrı en az birkaç hafta boyunca görülecektir.

Liposuction Ameliyatından sonra  iyi sonuçlar almak için cildi sıkan korseler kullanacaksınız. Ameliyattan en iyi sonucu almak için korselerin kullanılması oldukca  önemlidir

Liposuction ameliyatınız karın, bel, sırt, kol, bacak bölümlerinden gerçekleştirildiyse 2 ay korse giymeniz gerekir. Eğer jinekomasti ameliyatı olduysanız 1 ay korse kullanımı yeterlidir.

Çoğu insan ameliyat sonrası bir kaç gün içerisinde iş hayatına devam eder ve 2 hafta sonrasına normal aktivitilerine başlayabilir . Tabi bu hastanın vücut direnci de  bağlıdır. Eğer  bacak bölgesive  liposuction yapılmış ise ayaklarda şişme olabilir. Bu yüzden günlük hayata dönme süresi 1-2  hafta uzayabilir.

× Whatsapp