• 15

Meme Dikleştirme

MEME DİKLEŞTİRME

Yaşlanma, doğumlar, emzirme ve  kilo alıp verme memelerde sarkıklığa sebiyet verebilmektedir. Meme sarkmalarında dikleştirme ameliyatı gerçekleştirerek kişilere arzuladikları estetik kadınsı dik göğüs duruşunun verilmesinde büyük bir önem taşır. Meme dikleştirme ameliyatı çok dikkatle yapılması gerekilen önemli estetik cerrahi ameliyatlardadır. Tecrübeli ve başarılı plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Kişinin vücut ölçüleri, kilosu, deri yapısı, ameliyat sonrası istediği boyut ve ameliyattan beklentileri hesaba katılarak meme dikleştirme ameliyatı yapılması gerekir.

Memede sarkma meme dousunun yer çekimi kuvvetiyle aşağı doğru inmesiyle oluşur. Bazı hastalarda meme dokusu yeterli miktarda mevcuttur ve bu kişilere sadece meme dikleştirme ameliyatı yeterli olacaktır. Bazı kişilerde ise meme hem sarkıktır hem de meme dokusu hacmini kaybetmiştir. Bu kişilerde ise meme protezi ve meme dikleştirme ameliyatı birlikte yapılmalıdır.

Bu ameliyat sadece dikleştirme şeklinde olursa ortalama 2 saat kadar sürer. Eğer protez ve dikleştirme ameliyatı birlikte yapılacaksa 3- 3,5 saat sürmektedir.

Ameliyat Sonrası İz

Ameliyat sonrası izler meme küçültme ameliyatında olduğu gibi ters T şeklindedir. Gerek zaman geçtike gerek doktorunuzun tavsiye ettiği kremlerle izler daha Kabul edilebilir hale gelebilmektedir.

× Whatsapp