• 10

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, günümüzde en çok rağbet gören estetik uygulamalardan bir tanesidir. Saç kaybı, saç dökülmesi ve kellik özellikle erkeklerin çok sık karşı karşıya olduğu aynı zamanda kadınları da etkileyen problemlerdendir. Erkeklerde yaş ilerledikçe oluşan dökülmeler yada genç yaşta saç dökülmeleri kişilerin bulundukları yaştan daha olgun görünmelerine sebebiyet verir. Erken yaşlarında saç dökülmesi yaşayan kişiler örneğin; 25 yaşında saçı dökülmüş bir genç erkeğin 35-40 yaşında imaj oluşturmasına neden olmaktadır. Saç ekimi ile bu kişilerin kendi saçlarıyla bulundukları yaşı göstermeleri ve daha estetik saç şekline sahip olmaları artık mümkün. Ekilmiş yeni saçlar en doğal ve kalıcı olarak kişilere geri kazandırılır.

Saç ekiminde, dökülmüş olan bölgelere hastanın kendi sağlıklı ense bölümündeki (donör alan) saçları eklenir ve bu açıklıklar kapatılır. Ensede bulunan saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmıştır ve ekim sonrası yıllar geçse dahi ekilen saçlar bir daha asla dökülmezler. Bu sayede hastaya saçları hiç dökülmemiş gibi kalıcı olarak kazandırılır. Ekim sonrası hasta aynalarla barışır, moral ve özgüveni yükselmiş bir şekilde hayatına devam eder.

Saç Neden Dökülür?

Saç kayıplarının bir çok bilinen ve bilinmeyen sebebileri  bulunmaktadır. Stres, genetik yapı, beslenme şekilleri, çevre faktörleri,  bazı cilt hastalıkları, hormonal değerler, yanıklar sonucu saçlı derinin canlılığını kaybetmesi en çok bilinen faktörlerdir. Aynı şekilde kadınlarda da erkek tipi saç dökülmeleri görülebilmektedir. Kadınlarda sebepleri genellikle stres ve hormonal bazlı olduğu gözlemlenmektedir.

Kimler Saç Ektirebilir ?

Saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir cerrahi işlemdir. Anestezi altında operasyona engel teşkil etmeyen ve verici alanı yeterli sayıda saç folikülü rezervine sahip herkes saç ekimi yaptırabilir. Saç ekiminde yaş yada cinsiyet fark etmemektedir. Kadın, erkek sağlık durumu elverişli yaş aralığı bulunmaksızın ama genellikle 20-80 yaş arası uygun her aday saç ektirebilir.

Doktorunuz size hangi tekniği uygulanması gerektiğini bildirilerek ve yapılacak olan ekiminden ne kadar verimli sonuç alınıcağını size  aktarır. Saç ekim adayları ekim sonrası beklentilerini doktorumuzla paylaşır ve ekim planlamasını doktorumuzla karşılıklı yaparlar.

× Whatsapp